Deputetët holandezë votojnë PRO kultivimit të kanabisit

Publikuar tek: bota, më 07:40 22-02-2017 Deputetët holandezë votojnë PRO kultivimit të kanabisit

Parlamenti holandez ka votuar pro kultivimit të kanabisit.

Projekt-ligji do të mundësojë që kultivuesit profesionalë, ta ushtrojnë veprimtarinë e tyre të rritjes së kanabisit pa u dënuar, shkruan BBC.

Por, ende ka një ligj, pasi duhet të marrë shumicën e votave në Senat.

Blerja e sasive të caktuara të kanabisit në të ashtuquajturat “coffee shops” është legale në Holandë, mirëpo kultivimi dhe shitja e tij është ilegale.

Ndëkohë lidhur me lidh departamenti i shëndetësisë ka qenë kritikues.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « BBC intervistë me vajzën shqiptare të trafikuar në moshën 14-vjeçare: Shqipëria ka probleme të mëdha në sferën e gjyqësisë dhe prokurorisë
Landi i Bavarisë miraton ndalimin e mbulimit të fytyrës në vende publike »
Article Logic
Execution time: 0.011293888092041
array(1) { ["section"]=> string(61) "deputetet-holandeze-votojne-pro-kultivimit-te-kanabisit-69512" }