Tirana
clear sky
-0.5 ° C
-0.5 °
-0.5 °
93 %
1kmh
0 %
Die
10 °
Hën
9 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
9 °
E diel, 29 Janar, 2023

Deputetët gjejnë dakordësinë për ndryshimin e paketës fiskale, por refuzohen nga Ministria e Financave

spot_img

Lajme të ngjashëm

Deputetët e mazhorancës dhe opozitës kanë rënë dakord në Komisionin e Veprimtarive Prodhuese për ndryshimin e paketës fiskale.

Ata kanë refuzuar draftin e sjellë nga qeveria, ndërkohë që deputetët e mazhorancës kanë propozuar disa amendime për akcizën e gazit dhe rimbursimin e karburantit për disa industry të caktuara.

Pavarësisht dakordësisë së deputetëve, këto propozime të tyre janë hedhur poshtë nga përfaqësuesit e Ministrisë së Financave. Përsa i përket ndryshimeve në paketën fiskale që prekin bujqësinë, Agron Duka propozoi shtyrjen e hyrjes në fuqi të këtyre ndryshimeve, nisur nga shqetësimet e shprehura nga fermerët dhe grupet e interesit.

Më shumë


spot_img
spot_img