Tirana
overcast clouds
3.5 ° C
3.5 °
3.5 °
70 %
2.6kmh
90 %
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
15 °
Sht
10 °
Die
10 °
E mërkurë, 1 Dhjetor, 2021
spot_img

Deputetët flasin për shqetësimet e qytetarëve që përfaqësojnë, në sallë mungon pjesa më e madhe e ministrave

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Në seancën e sotme plenare në Kuvendin e Shqipërisë deputetët kanë folur për problematikat që kanë zonat që ata përfaqësojnë.

Deputetët kanë treguar shqetësimet që qytetarët kanë, duke filluar nga mungesa e shkollave, deri te problemet e fermerëve apo mungesa e rrugëve nëpër fshatra.

Por edhe pse duhet të ishin ministrat ata që duhet t’i dëgjonin këto shqetësime dhe të diskutonin se çfarë do të bëhej me këto problematika, pjesa ma e madhe e kabinetit qeveritar mungon. Kjo u vu në dukje edhe nga deputetja e opozitës Orjola Pampuri, e cila u shpreh se detyra e ministarve ëhstë të jenë në sallë.

“Secili prej nesh po ngre problemet e zonave që përfaqësojmë, por ka një mungesë të madhe ministrash. Duhet të ishin të gjithë ministrat këtu, të diskutonim dhe të zgjidhnim këto problematika”, tha Pampuri.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img