Tirana
broken clouds
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
72 %
5.7kmh
75 %
Enj
14 °
Pre
8 °
Sht
8 °
Die
8 °
Hën
8 °
E enjte, 9 Dhjetor, 2021
spot_img

Deputetët e PS dhe të opozitës bashkojnë votat, kalon me sukses akti normativ për blerjen e 500 mijë vaksinave Pfizer

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Në seancën e sotme plenare u miratua me 126 vota pro dhe asnjë kundër, akti normativ për blerjen e 500 mijë vaksinave Pfizer.

Si rrallë herë ky akt u votua dhe nga deputetët e opozitës, të cilët nuk shfaqën asnjë kundërshtim gjatë votimit.

Votimi nga deputetët e mazhorancës dhe të opozitës i hapi rrugë blerjes së vaksinave anti-Covid-19, që pritet të vijnë në vendin tonë.

 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
digitalb
spot_img
spot_img