Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
73 %
1.5kmh
0 %
Hën
35 °
Mar
36 °
Mër
36 °
Enj
34 °
Pre
29 °
E hënë, 27 Qershor, 2022
spot_img

Deputetët e PD-së propozojnë “Princin” për “President”, Leka Zogu dhe 7 emra të tjerë kalojnë për diskutim të thelluar

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Tetë emra të propozuar për president nga 23 deputetë të opozitës në një mbledhje të Grupit Parlamentar të PD-së do të kalojnë për diskutim të thelluar.

Më herët ishin propozuar 10 emra, por tashmë janë 8 që do të diskutohen, dhe nga të cilët do të dalin 4 kandidatë për presidentin e ri, të propozuar nga deputetët e Partisë Demokratike.

albsig

spring

Mes emrave të propozuar ka tërhequr vëmendje ai i Princit Leka Zogu II, çka është konsideruar si absurditet barazimi i postit të Presidentit të Republikës, me atë të Mbretit, siç e parashikon statuti i partisë së Legalitetit.

Emrat që do të diskutohen në këtë fazë janë:

1. Leonard Demi

2. Arben Çejku

3. Dritan Demiraj

4. Visar Zhiti

5. Rexhep Uka

6. Halim Kosova

7. Dashamir Shehu

8. Leka Zogu

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img