Tirana
overcast clouds
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
87 %
1.5kmh
90 %
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
15 °
Sht
10 °
Die
10 °
E mërkurë, 1 Dhjetor, 2021
spot_img

Deputetët e PD përballen me “revoltën” e demokratëve në rrjetet sociale, Tabaku replikon: Ku e shikoni bashkëqeverisjen me Ramën?

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Nga dita kur kryetari i PD, Lulzim Basha vendosi të përjashtojë Sali Berishën nga grupi parlamentar, përçarja e demokratëve është thelluar gjithnjë e më tepër.

Thuajse s’ka asnjë rast kur në postimet e deputetëve demokratë në rrjetet sociale, tashmë të rikthyer në Kuvend dhe institucionet e tjera, të mos ketë komente që e dëshmojnë këtë përplasje.

Dy rastet më të fundit janë në postimin e Jorida Tabakut dhe Belind Këlliçit. Tabaku është akuzuar nga një komentuese për “bashkëqeverisje me Ramën”, pasi sot u shfaq krah socialistëve në mbledhjen e parë të Këshillit Kombëtar të Integrimit Europian.

Tabaku i përgjigjet duke thënë se sot ajo ka ngritur zërin për disa fenomene si blerja e votës apo patronazhishtët. “Nëse ne s’do ishim në kuvend kush do qe për të folur për to?!”, pyet Tabaku.

rthrthr5h5h 1
dgtrerth45rh4h 1
spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img