Hapësire reklamuese

Politikë

Deputetët e opozitës futen me forcë në Kuvend, Dogjani hedh një send drejt Ramës

Shkruar nga Newsbomb
Deputetët e opozitës futen me forcë në Kuvend, Dogjani hedh

Pas përplasjeve jashtë Kuvendit, disa nga deputetët e përjashtuar të opozitës kanë arritur të futen në seancë duke shkaktuar tensione.

Kreu i grupit parlamentar të PD, Gazment Bardhi i është drejtuar foltores dërsa Garda është shfaqur menjëherë. Madje Asllan Dogjani ka tentuar t’i gjuajë kryeministrit Edi Rama me një send që nga kamera nuk duket qartrë se çfarë ishte konkretisht.

Përplasjet vijojnë të jenë të larta, teksa deputetët e opozitës po përpiqen që të çajnë kordonin e Gardës për të ndalur fjalën e kolegëve të mazhorancës të cilët vazhdojnë të mbajnë fjalën në Kuvend.

Lexo edhe: Nis seanca plenare, karriget e deputetëve të opozitës bosh, i pranishëm edhe Rama

Lexo edhe: Tensione në hyrje të Kuvendit, deputetët e opozitës përleshen me Gardën

Lexo edhe: Deputetët e opozitës futen me forcë në Kuvend, Bardhi hedh një send drejt Ramës

Lexo edhe: Mes kaosit dhe zhurmuesve, seanca plenare mbyllet për 15 minuta

Lexo edhe: Bardhi: Në seancë ishte dhe koka e inceneratorëve, bashkëpunëtori i Ahmetaj

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese