Tirana
clear sky
13 ° C
13 °
13 °
88 %
1kmh
0 %
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
20 °
Enj
18 °
Pre
20 °
E hënë, 10 Maj, 2021
spot_img

Deputetët e opozitës bojkotuan PE-në, Shalsi: Treguan sa poshtë kanë rënë

spot_img

Lajme të ngjashëm

3f6cc3f4777378d37edfd60381c32951

Seanca e sotme në Parlamentin Europian është shoqëruar me debate nga deputetët e Shqipërisë pasi, Genc Pollo ka kërkuar largimin e Ballës nga drejtimi i komisionit duke e akuzuar këtë të fundit  për lidhje me krimin e organizuar, ndërsa disa deputetë të opozitës bojkotuan seancën.

Pas kësaj ka reaguar kryetari i Veprimtarisë Prodhuese Eduard Shalsi i cili e ka cilëësuar të turpshme dhe të shëmtuar sjelljen e deputetëve të opozitës.

Reagimi i plotë i Shalsit në Twitter:

Shfaqje e shëmtuar&turpshme e dep. të opozitës në Parl. Të mësuar të mos respektojnë asnjë rregull parlamentar&ta banalizojnë, e provuan të bëjnë të njëjtën gjë në Bruksel,por ikën me bisht ndër shalë duke na vënë në siklet,si Zgjodhën t’i tregonin se sa poshtë kanë rënë!

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img