Tirana
clear sky
3.5 ° C
3.5 °
3.5 °
30 %
5.1kmh
0 %
Mar
1 °
Mër
7 °
Enj
9 °
Pre
10 °
Sht
10 °
E martë, 25 Janar, 2022

Deputetët e mazhorancës vizitë në Kongresin e SHBA, shkëmbime dhe bashkëpunime të ngushta mes dy vendeve

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Disa deputetë të Kuvendit të Shqipërisë ndodhen në SHBA, në një vizitë zyrtare në forumin parlamentar të inteligjencës dhe sigurisë. Kreu i grupit të PS, Taulant Balla ndan disa foto dhe thotë se atje po diskutohen disa prej cështjeve më të rëndësishme të politikave të sigurisë.

Ajo që bie në sy nga kjo vizitë ku marrin pjesë disa deputetë të PS, është se nga opozita nuk ka asnjë pjesëmarrës.

“Washington – Forumi Parlamentar i Inteligjencës dhe Sigurisë, ku po diskutohen disa prej cështjeve më të rëndësishme të politikave të sigurisë. Në krye të një delegacioni të Kuvendit të Shqipërisë startuam sot një vizitë në Kongresin e SHBA, përgjatë së cilës do të kemi takime edhe me kolegë të Dhomës së Përfaqësuesve dhe Senatit.

Marrëdhëniet shumë të mira mes Shqipërisë dhe SHBA, duhet t’i konkretizojmë edhe në shkëmbime dhe bashkëpunim më të ngushtë mes Kongresit Amerikan dhe Kuvendit të Shqipërisë. Ky është edhe synimi kryesor i kësaj vizite”, shkruan Balla dhe ndan fotot e mëposhtme.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img