Tirana
overcast clouds
2.5 ° C
2.5 °
2.5 °
87 %
0kmh
100 %
Sht
11 °
Die
10 °
Hën
9 °
Mar
10 °
Mër
9 °
E shtunë, 28 Janar, 2023

Deputetët dorëzojnë zarfin me TRE EMRA, ja si PS do të përzgjedhë KANDIDTËT për presidentin e ri

spot_img

Lajme të ngjashëm

Partia Socialiste do të mbledhë grupin parlamentar ditën e martë të javës tjetër.

Një sërë çështjesh pritet të diskutohen në këtë mbledhje, si emri i presidentit të ri, ku pritet të bëhet dorëzimi i emrave.

Bëhet me dije se deputetët e mazhorancës do të vendosin tre emra në një zarf, i cili do të jetë anonim, ku do të jenë tre propozimet me emrat për presidentin e ri.

Taulant Balla, Damian Gjiknuri dhe Elisa Spiropali janë mandatuar nga Partia Socialiste për të drejtuar negociatat për presidentin e ri, si dhe për të bërë përzgjedhjen e kandidatëve.

Më shumë


spot_img
spot_img