Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
68 %
2.1kmh
0 %
Enj
40 °
Pre
39 °
Sht
39 °
Die
42 °
Hën
37 °
E enjte, 29 Korrik, 2021

Deputetët demokratë rrethojnë Ballën, Tahiri ngrihet në këmbë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Është tensinuar në mbrëmje situata në Kuvend, pas një përplasjeje verbale mes deputetit socialist Taulant Ballës dhe ish-kryeministrit Sali Berisha.

Basha nga foltorja e Kuvendit e ka quajtur “të ngordhur” deputetin demokrat dhe kaq ka mjaftuar që gjendja të tensionohet. Deputetët e opozitës janë afruar pranë foltores ku ndodhej Balla, ndërkohë që punonjësit e sigurimit kanë ndërhyrë për të evituar ndonjë konflikt fizik të mundshëm.

Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri ka qenë i vetmi që është ngritur në këmbë për të ndjekur situatën, ndërkohë që Balla ishte i rrethuar nga deputetët demokratë.

Nënkryetarja e Kuvendit, Valentina Leskaj ka propozuar 10 minuta pushim për shkak se deputetët e opozitës kanë prishur foninë e sallës. 

Lexo edhe: Balla e quan Berishën “të ngordhur”, tensionohet situata në Parlament

Më shumë

spot_img
spot_img