Tirana
clear sky
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
39 %
1kmh
0 %
Mër
21 °
Enj
22 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
21 °
E mërkurë, 27 Tetor, 2021
spot_img

“Deputetë në Grupin Parlamentar do kërkojnë përjashtimin tuaj”, Berisha: Zoti i shtëpisë është Basha, ai…

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ish-kryeministri Sali Berisha thotë se nuk ka informacion që një grup deputetësh të Grupit Parlamentar të PD-së, do të kërkojnë përjashtimin e tij, pasi u shpall “non-grata” nga SHBA.

Berisha tha se është “Basha i zoti i shtëpisë”, por se ai ka të drejtë të kërkojë dokumenta dhe prova për çka akuzohet.

“S’kam asnjë informacion konkret. Dhe një gjë duhet të dini, në këtë betejë, unë kam vetëm të vërtetën. Dhe po përpiqem ta bëj pa kërkuar, ai është i zoti i shtëpisë, nuk kërkoj ndryshimin e vendimit unë. Ai ka të drejtë të vendosë kush të hyjë e kush jo. Por mendoj që një njeri ka detyrë njerëzore të kërkojë fakte, dokumenta e prova. Ata që nuk e bëjnë këtë kanë probleme me veten e tyre”, tha Berisha.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img