Tirana
clear sky
-1.5 ° C
-1.5 °
-1.5 °
55 %
1kmh
0 %
Enj
7 °
Pre
10 °
Sht
10 °
Die
9 °
Hën
5 °
E enjte, 9 Shkurt, 2023

Depoja e armëve në Yzberisht, zbardhet dëshmia e një prej të arrestuarve: Nuk kam lidhje, bëj piktura dhe punoj si berber

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ervis Bakalli dhe Dorian Kalo kanë dalë sot përpara gjykatës për t’u njohur me masën e sigurisë, pasi dy ditë më parë banesën e Bakallit u zbulua një depo e mdofikimit të armëve.  

Burime bëjnë me dije se Kalo ka mohuar para togave të zeza, se ka lidhje me armët e gjetura në një banesë në zonën e Yzberishtit.

Përmes avokatit të tij mbrojtës, Kalo është shprehur se ai bënte piktura murale kur gjente punë dhe paradite punonte si berber.

Pas dëshmisë së palëve, gjykata është tërhequr për të vendosur nëse do pranojë apo jo, kërkesën e gjykatës e cila ka kërkuar “arrest me burg” për dy të arrestuarit.

PËRDITËSIM: Gjykata e Tiranës ka dhënë sot, më 18 qershor, masën e sigurisë “Arrest me burg” për dy të arrestuarit, Ervis Bakalli dhe Dorian Kalo.

Më shumë


spot_img

spot_img