Tirana
clear sky
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
72 %
1.5kmh
0 %
Pre
32 °
Sht
29 °
Die
29 °
Hën
27 °
Mar
25 °
E premte, 17 Shtator, 2021

Departamenti Shtetit zbardh telefonatën e Sekretarit Amerikan Pompeo me Ministrin Bushati

spot_img

Lajme të ngjashëm

ab7b2d905d0f9530323e7b4419729688

Departamenti Amerikan i Shtetit ka publikuar në faqen zyrtare njoftimin për telefonatën që Sekretari Amerikan i Shtetit ka zhvilluar pasditen e sotme me Ministrin e Jashtëm të Shqipërisë, Ditmir Bushati.

Në njoftim thuhet se Pompeo ka përgëzuar Qeverinë Shqiptare për dëbimin e diplomatëve iranianë, një prej tyre ambasadotri i Iranit në Tiranë, duke i kthyer përgjigje për planifikimin e sulmeve terroriste në Shqipëri.
Screenshot_2.png

Më herët dhe ministri Për Europën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushati, ka shkruar në Tëitter se kishte zhvilluar një bisedë telefonike me Sekretarin Amerikan të Shtetit, Mike Pompeo, ku kishte marrë përgëzime për dëbimin e dy diplomatëve iranianë.
Screenshot_3.png

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img