Tirana
broken clouds
18 ° C
18 °
18 °
72 %
2.6kmh
75 %
Sht
16 °
Die
21 °
Hën
23 °
Mar
22 °
Mër
19 °
E shtunë, 15 Maj, 2021
spot_img

Departamenti Amerikan i Shtetit: Përgëzojmë zgjedhjet në Shqipëri dhe të forcojmë partneritetin me Ramën. Opozita të respektojë rezultatin

spot_img

Lajme të ngjashëm

Departamenti amerikan i Shtetit ka reaguar lidhur me përmbylljen e zgjedhjeve parlamentare 2021 në Shqipëri.

Përmes zëdhënësit të saj Ned Price, DASH përgëzon zhvillimin e zgjedhjeve, kërkon partneritet të fortë me kryeministri Rama dhe i bën apel opozitës që të respektojë rezultatin legjitim, pasi kjo forcon demokracinë në vend.

Sipas DASH, opozita shqiptare bëri një fushatë të denjë dhe shumë të fortë.

Shënimi i Ted Price

SHBA përgëzon popullin e Shqipërisë për zgjedhjet e fundit. Ne shpresojmë të vazhdojmë partneritetin tonë të ngushtë me Kryeministrin Rama dhe të përgëzojmë fushatën e fortë të opozitës. Respektimi i rezultateve të zgjedhjeve legjitime forcon demokracinë e Shqipërisë.

Screenshot 5 38

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img