Tirana
light rain
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
94 %
1.5kmh
75 %
Mar
24 °
Mër
25 °
Enj
25 °
Pre
24 °
Sht
24 °
E martë, 30 Maj, 2023

Denoncimi te Berisha: Anija ruse e goditur nga sanksionet prej dy ditësh në Radë të Durrësit, e ka në zotërim një kompani e rrezikshme

Lajme të ngjashëm

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar mesazhin e një qytetari, i cili denoncon një anije ruse që po qëndron në Radë të Durrësit. Sipas tij, anija është nën zotërimin e një kompanie që SHBA e ka shpallur të rrezikshme.

Kjo anije duhet të ishte larguar nga ujërat shqiptare pas sanksioneve që vendi ynë vendosi për Rusinë, por denoncuesi thotë se autoritetet shqiptare duan ta pranojnë që të qëndrojë në ujërat e Shqipërisë.

Postimi i Berishës:

Shkelet embargoja.

Anija ruse e goditur nga sanksionet prej dy ditesh ne rade ne portin e Durresit!

Mirmbrema doktorr, dua te denoncoj nje veprim ne kundershtim me embargot aktuale te Mara nga organizatat nderkombetare kundra rusise. Dhe qe ministrja xhaxhka i deklaroj në tv. Nje anije ruse e deklaruar nga USA si nje nga kompanite e rrezikshme e qe duhet te ndalohet eshte lejuar te vi ne portet shqiptare, ndryshe nga sa deklaron ministrja. Bashkëngjitur ke deklaraten e shtetit Amerikan, te dhenat e pronarit te anijes qe eshte i ndaluar e duhet te jetë pjese e embargos, dhe foto satelitore e marines ku ndodhet anija aktualisht

Anija eshte ne Rade. Por duan t’a fusin Ata e kane pranuar e duan t’a fusin, ne te gjithe ventet i kane kthyer mbarpsh, anija u be dy dit ne rade, e nuk e kthejn mbrapsh po duan t’a pranojne

Likn-u zyrtar per embargo

https://www.jdsupra.com/legalnews/more-u-s-sanctions-on-russia-veb-psb-1352919/?fbclid=IwAR2hgLEq0r45hYupAw0ltdPYz1-nenrzjHGzZMMwd-knQdHdL7_orHNJanU


Më shumë