Tirana
clear sky
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
87 %
1.5kmh
0 %
Enj
22 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
20 °
Hën
17 °
E enjte, 28 Tetor, 2021
spot_img

Denoncimi: Tatimorët TERROR në Sarandë, presion për marrje ryshfeti

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

“Prej 24 orësh falangat e Arben Ahmetajt janë lëshuar në qytetin e Sarandës me 10 grupe tatimorësh duke ushtruar terror psikologjik dhe financiar mbi bizneset”, kështu e ka nisur denoncimin e rradhës Partia Demokratike e degës së Sarandës.

Në denoncim shkruhet se qytetarët dhe pushuesit janë të trembur nga kontrollet e befasishme, teksa kanë shtuar se e gjithë puna është selektive.

PD e Sarandës ka vijuar postimin, ndërsa ka theksuar se të goditurit në këtë rast janë demokratët.

POSTIMI:

Prej 24 oresh, falangat e Arben Ahmetajt jane leshuar ne qytetin e Sarandes me 10 grupe tatimoresh duke ushtruar terror psikologjik dhe financiar mbi bizneset, qytetaret dhe pushuesit ne gjithe territorin e Bashkise Sarande. Qindra biznese denoncojne kontrollet deri ne presion per marrje ryshfeti nga tatimoret, duke prishur qetesine ne kete fillim sezoni turistik.

Partia Demokratike denoncon se shumica e kontrolleve jane selektive, duke shmangur ata qe jane sherbetore te Rilindjes e duke goditur demokratet e qytetaret e thjeshte. Ne jemi kunder paligjshmerise fiskale, por gjithashtu denojme me force terrorin, marrjen e ryshfetit dhe selektivitetin e falangave te pushtetit

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img