Tirana
clear sky
18 ° C
18 °
18 °
82 %
1kmh
0 %
Mar
26 °
Mër
20 °
Enj
20 °
Pre
21 °
Sht
19 °
E martë, 11 Maj, 2021
spot_img

Denoncimi: Po bëhen ndërtime të paligjshme brenda Parkut të Butrintit, policia bashkiake “mbyll sytë” (FOTO)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Qytetarët denoncojnë për një ndërtim të paligjshëm në Parkun Kombëtar të Butrintit. Sipas tyre, autoritetet atje kanë “mbyllur sytë” përballë këtij rasti flagrant të shkeljes së ligjit.

Siç shihet dhe nga fotot të publikuara nga mediat lokale në Sarandë, të shkrepura dje më 30 prill, qytetarët denoncojnë se në pjesë veriore të Parkut, përballë Ksamilit po ndërtohet një objekt, sipas tyre i paligjshëm.

Madje, ata pretendojnë se kanë njoftuar dhe policinë bashkiake për ndërtimin brenda Parkut Kombëtar, në Malin e Sotirës, por deri tani nuk ka një reagim.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img