Tirana
clear sky
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
86 %
2.1kmh
0 %
Hën
12 °
Mar
12 °
Mër
12 °
Enj
14 °
Pre
14 °
E hënë, 28 Nëntor, 2022

Denoncimi në media, anulohet tenderi qesharak për perlën e Valbonës

spot_img

Lajme të ngjashëm

Denoncimi në Media ndalon abuzimin me qiradhënien e Qendrës Turistike Valbonë.

Tenderi për dhënie me qira për vlerë qesharake të mbi 4000 m2 zonë turistike plus dy godina në Valbonë është anulluar për momentin. Arsyeja: Parregullsi në afatin e njoftimit. Kështu bën me dije Arantia Brahaj e “Open Data Albania” ndërsa shton se  tenderi u monitorua nga “Prokurime Transparente” dhe u denoncua në disa media të shkruara dhe elektronike.

Tenderi publik synonte dhënien me qira të një kompleksi turistik pranë Ujëvarës së Valbonës, një nga perlat e turizmit shqiptar. E gjitha kjo, me një çmim qesharak prej 400 eurosh në muaj.

Por falë reagimit në kohë dhe denoncimit në media kjo marrëzi është ndalur.

Më shumë
spot_img
spot_img