Tirana
scattered clouds
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
94 %
1.5kmh
40 %
Die
23 °
Hën
24 °
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
24 °
E diel, 2 Tetor, 2022

DENONCIMI/ Masakra në pyjet e Kurorës së Pishave në Krujë, firma e pastrimit shkarkon mbetjet e qytetit në zonën e mbrojtur

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një denoncim ka ardhur në redaksinë e neësbomb për masakrën që po ndodh në Kurorën e pishave në Krujë, pasi mbetjet e qytetit hidhen në këtë zonë të mbrojtur në orët e para të mëngjesit.

Sipas denoncuesit, autoritetet vendore janë vënë në dijeni të këtij problemi, por ka dyshime se nga Bashkia e Krujës i është dhënë një urdhër firmës se pastrimit të Fushë Krujës të shkarkojnë plehrat pikërisht në këtë zonë. Kamionët e firmës së pasterimit, pasi mbushen me mbetjet urbane, devijojnë rrugën pranë varrezave të qytetit dhe i shkarkojnë në zonën e mbrojtur.

Banorët e qytetit janë të rrezikuar nga një ndotje e tillë, teksa bëhet me dije se kjo situatë vijon prej kohësh. Në videot e mëposhtme tregohet masakra që po ndodh në zonën e gjelbër në Krujë.

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img