Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
61 %
1.5kmh
0 %
Enj
40 °
Pre
39 °
Sht
39 °
Die
42 °
Hën
32 °
E mërkurë, 28 Korrik, 2021

DENONCIMI/ MASAKËR MJEDISORE në Ishull Lezhë, kamionët depozitojnë mbetje të ngurta, prishet argjinatura anës rrugës dhe rrëzohen pemët

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

5230be1a805bfb504b68dee6fe165c3a

Banorët e Ishill Lezhës kanë denoncuar në newsbomb masakrën mjedisore që po ndodh në zonën e tyre, ku kamionët vazhdimisht shkarkojnë mbetje të ngurta.

Për pasojë është prishur argjinatura anës rrugës dhe pemët kanë filluar të bien njëra pas tjetrës.

Në fotot dhe videot që kanë ardhur në newsbomb, shihet se si kamionët dhe fadromët vazhdojnë të punojnë të pashqetësuar, ndërkohë që banorët kanë shprehur shqetësimin e tyre por nuk janë marrë parasysh.

Nuk dihet nëse kamionët që shkarkojnë mbetje kanë marrë leje ose jo, por autoritetet përgjegjëse duhet të reagojnë që kjo masakër mjedisore të marrë fund.

Më shumë

spot_img
spot_img