Hapësire reklamuese

Aktualitet

Denoncimi: Kush është vajza që punon në Ministrinë e Arsimit dhe shtiret live si studente në emision

Shkruar nga Newsbomb

Mbrëmjen e sotme në emisionin ;Dritare' me Rudina Xhungën studentëët po diskutojnë në një panel të hapur me pedagogët për kërkesat e tyre.

Por emisioni është demaskuar nga ish-zv.ministri i Arsimit Taulant Muka, i cili ka qenë dhe vetë në një lidhje Skype me emisionin, pasi ai ka treguar se një nga 'studentet' që pyeste është juriste në Ministrinë e Arsimit, Adelina Lacin.

'Une nuk e shihja panelin se isha në skype, dhe ishte një vajzë që pyeste si studente, pyetje provokative alla politike. Në fakt ishtë Adelina Laci, juriste tek Ministria e Arsimit, Sportit dhe Rinisë! Çprovokime të rëndomta', ka shkruar Taulant Muka.

Sakaq, menjëëherë pasi emisioni ka kaluar në publicitet moderatorja Rudina Xhunga ka përzënë nga emisioni 'studenten' juriste.


Screenshot_7.pngScreenshot_6.png


Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese