Tirana
clear sky
-1.5 ° C
-1.5 °
-1.5 °
55 %
1kmh
0 %
Enj
7 °
Pre
10 °
Sht
10 °
Die
9 °
Hën
5 °
E enjte, 9 Shkurt, 2023

Denoncimi: Kush e furnizon policinë me lëndët helmuese luftarake

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ish-kryeministri Sali Berisha ka bërë publike denoncimin e një qytetari për lëndët helmuese të përdorura gjatë protestës së opozitës.

Sipas qytetarit lëndët helmuese vijnë nga MSSC. Një kompani e cila është nën pronësinë e një anëtari të bandës së Gjolek Malaj.

‘Ja kush furnizon Edvinin me lende helmuese te ushtrise se Beogradit! Miq, denoncohet furnizimi i narkopolicise me lende helmuese luftarake te ushtrise serbe nga banda e 97-tes e Gjolek Malaj dhe perdorimi i paramilitareve te tij per te hedhur bombat mbi demostruesit. Lexoni denoncimin e qytetarit dixhital’, shkruan Berisha.

Denoncimi i plotë:

Duke perjetuar ngjarjet e fundit ku ne gjykimin tim forca paramilitare te Gjolek Malaj jane bere njesh me Garden e republikes, shpreh indinjaten e perpiqem te ndihmoj sa mundem ne kete kundervenje. Une kam prova te besueshme ne gjykimin tim se materialet jane furnizime nga MSSC (MILITARY SYSTEM SUPPLY COMPANY) nje komapni e Emiljano Duashaj antar i bandes se Gj. Malaj ne ngjarjet e vitit 97. Dyshoj qe edhe hedhja e bombave serbe te furnizuara nga vete banda e Gjolek Malaj direkt ne trupin e drejtuesve te opozites eshte e njerezve te tij.Gjithe te mirat e ne konfidence…

Më shumë


spot_img

spot_img