Tirana
few clouds
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
40 %
4.1kmh
20 %
Mar
21 °
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
22 °
E martë, 19 Tetor, 2021
spot_img

Denoncimi: Invalidët s’lejohen të udhëtojnë falas, sjellje skandaloze ndaj tyre

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Invalidët s’lejohen të udhëtojnë falas, dhe veç kësaj ata durojnë sjelljen skandaloze ndaj tyre. Këtë fakt e tregon edhe denoncimi që  emisioni investigativ BOOM ka sjellë sot në vëmendje.

Prej më shumë se një muaji, invalidët që udhëtojnë me linjën urbane Vorë-Marikaj dhe anasjelltas vuajnë mungesën e shërbimit falas, pavarësisht se ligji ia jep këtë të drejtë.

Firma që bën transportin urban Vorë-Marikaj dhe anasjelltas nuk i njeh kësaj pjese të shoqërisë dokumentin e invaliditetit. Por nuk mjafton vetëm kjo, pasi  kjo kategori përballet edhe me vështirësi të tjera.

Siç duket edhe nga pamjet që emisioni BOOM sjell me zë dhe figurë, punonjësit e kësaj firme, shofer dhe faturino sillen në mënyrë arrogante dhe skandaloze me invalidët, duke i sharë dhe ofenduar ata.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img