Tirana
clear sky
22 ° C
22 °
22 °
49 %
2.6kmh
0 %
Enj
22 °
Pre
24 °
Sht
24 °
Die
26 °
Hën
25 °
E enjte, 6 Maj, 2021
spot_img

Denoncimi i Veliajt: PD hakon databazën e telefonave, nxorri lajmin e Ramës jashtë kontekstit dhe e “spam-oi”, ia dërgoi edhe këngëtares shqiptare me famë botërore

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj ka akuzuar Partinë Demokratike se ka nxjerrë një lajm për kryeministrin Rama jashtë konteksti dhe e ka dërguar te një këngëtare e famshme botërore me origjinë shqiptare.

Sipas tij, ishte marrë linku, ishte spamuar e gjithë databaza e telefonave dhe ishte dërguar te kjo këngëtare, ndërsa shtoi se PD e ka bërë këtë veprim që në vitin 2011.

“Kryeministri kishte bërë një skeç me dy binjakët në Vlorë. PD nxjerr një lajm jashtë konteksti që Edi Ramën e ndalon policia. Ishte marrë linku, ishte spamuar e gjithë databaza e telefonave dhe një këngëtare shumë e famshme botërore me origjinë shqiptare më shkruan sot, “po numrin tim nga e morën?” I kishte çuar linkun e Edi Ramës që e ndalojnë policët dhe “kërcënon policët që po ika unë ku do shkoni”, që në fakt ishte nxjerrë jashtë konteksti, se ishte një skeç. Pra, PD pa lejen e askujt i spamon qytetarët dhe u çon pafund mesazhe që s’kanë pikë lidhje dhe si ka kërkuar askush. E ka bërë këtë që në zgjedhjet e 2011.

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lajmet e fundit

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img