Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
64 %
1kmh
0 %
Die
27 °
Hën
25 °
Mar
26 °
Mër
26 °
Enj
27 °
E diel, 13 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Denoncimi i Sali Berishës: 10 ditë pas zgjedhjeve mësuesve iu është ulur rroga me 12 mijë lekë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar në rrjetet sociale mesazhin e një mësuesi nga Rrogozhina, i cili denonconte faktin se mësuesve u ishte ulur rroga me 12 mijë lekë.

Sipas tij, po diskutohet që arsimtarëve t’u hiqet edhe transporti dhe vështirësia e punës.

“Mesuesve ju ulet rroga pas zgjedhjeve me 12 mije lek.

Lexoni mesazhin e mesuesit dixhital. sb

Pershendetje !!!

Jam nje arsimtar (za Rrogozhine ) edhe dua te ndaj me ju nje shqetesim, kete muaj mesuesit moren 12 mije lek( vjetra) me pak edhe po diskutohet qe edhe veshtiresia e punes dhe transporti te na hiqet. Me pak fjalet rritja qe u bo ne janar me 50 mije lek ( te vjetra) ne nje fare menyre do asgjesohet duke hequr veshtiresine e punes, transportin dhe 12 mije lek( vjetra). Gjeja qe me cudit me shume eshte se kjo ndodh fiks 10 dite pas zgjedhjeve. Dmth sa e moren voten Tani fillojne nxjerrin fytyren  e vertete duke ulur rrogen sepse para zgjedhjeve thonin qe vetem do te rritet rroga.

Ju lutem anonim se pastaj e merr vesh patronazhisti edhe te heqin fare nga puna.

Ju faleminderit “, shkruan Berisha.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img