Tirana
broken clouds
3.5 ° C
3.5 °
3.5 °
75 %
3.6kmh
75 %
Enj
11 °
Pre
12 °
Sht
11 °
Die
10 °
Hën
5 °
E enjte, 2 Shkurt, 2023

DENONCIMI I RËNDË/ Përfaqësuesja e Agron Shehajt: Çim Babasi më DHUNOI dhe më nxori jashtë qendrës së votimit, Albana Vokshi urdhëroi që unë të mos ushtroja detyrën

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një denoncim i rëndë është bërë nga Enkeleda Çela, përfaqësuesja e kandidatit për deputet të PD-së, Agron Shehaj.

Në një postim në rrjetet sociale ajo thotë se kryetari i degës 5 të PD në Tiranë, Çim Babasi, ka ushtruar dhunë ndaj saj dhe e ka nxjerrë jashtë qendrës së votimit. Çela tregon se komisioni mori vendimin për ta përjashtuar për shkaqe të sajuara nga ata.

Sipas saj, edhe Albana Vokshi ka ndërhyrë dhe ka urdhëruar që ajo të mos e ushtronte detyrën, duke e mbajtur në mënyrë tinëzare deri sa procesi i votimit filloi pa praninë e saj.

Denoncimi i plotë:

e nderuar miq e mikesha te mia!

Te gjithe e dini perkushtimin tim dhe mbeshtetjen time te pakufi ndaj PD qe nga dita e themelimit te saj.Per fat te keq dua sot te ndaj me ju nje ngjarje te paprecedent ne procesin e votimit per garen per Kryetar te PD ku une isha ne cilesine e perfaqesueses se Agron Shehaj ne komisionin e votimit prane Deges se PD Nr.5.

Ka ndodhur e pabesueshmja dhe e pa ndodhura ndonjehere edhe ne votimet ne 25 prill ku pretendohet se u bene njemije e nje te zeza!!!

Jam perjashtuar nga procesi me urdher te kryetarit te Deges 5,Cim Babasi,i cili ka ushtruar edhe dhune fizike ndaj meje ne prani te komisionereve dhe personave te tjere qe prisnin te votonin.Me urdher te tij komisioni mori vendim per te me perjashtuar per shkaqe komplet te sajuara dhe jo per shkakun e vertete qe ishte se Po behesha pengese per parregullsite ne votim.

Kam reaguar ne menyre qytetare dhe te permbajtur per te mbrojtur dinjitetin tim dhe te asaj cfare une perfaqesoj por ishte teresisht e pamundur.

Eshte mbyllur procesi I votimit pasi refuzova te dal jashte dhe kane mbyllur votimin dhe deren e komisionit duke me detyruar me pas edhe te dal jashte.

Kane inskenuar me ane te administratores se pallatit ne te cilin ndodhet zyra e Deges duke futur ne qendren e votimit ate dhe persona te tjere te panjohur krejtesisht per mua me sebepin se Po behet shume zhurme nga Ana ime dhe Po shqetesoja banoret.Kam dale nga zyra dhe kam pritur por pa rezultat qe te fillonte procesi I votimit por me kerkesen e z.Albana Vokshi ne cilesine e te derguares se Jemin Gjana’s per te zgjidhur situaten u largova bashke me te dhe jam mbajtur ne menyre tinzare derisa procesi filloi pa pranine time dhe me urdher edhe te saj une Nuk u lejova te vazhdoj detyren dhe procesi te kompromentohet sepse Nuk ishte bere zevendesimi sipas procedures me nje perfaqesues tjeter!

E deklaroj kete me pergjegjesi te plote dhe kam deshmitar Zotin qe po them vetem te verteten!

Dhe te vertetes do I shkoj deri ne fund!

Keshtu jam e edukuar,ju me njihni!

Më shumë


spot_img

spot_img