Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
83 %
1.5kmh
0 %
Enj
38 °
Pre
38 °
Sht
35 °
Die
34 °
Hën
33 °
E enjte, 24 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Denoncimi i qytetarit te Berisha: Qytetarët e Ballshit enden nëpër zyrat e Bashkisë Mallakastër se u ishte premtuar punë në këmbim të votës, i kanë mashtruar

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar një mesazh të një qytetari nga Ballshi, i cili thotë se kryetari i Bashkisë Mallakastër, Qerim Ismailaj, i ka premtuar një vend pune në UKM një javë përpara zgjedhjeve në këmbim të votës për PS-në.

Në mesazh thuhet se të gjithë qytetarët e Ballshit enden nëpër zyrat e bashkisë pasi u është premtuar se do të punësohen, port ë gjithë janë gënjyer.

“Denoncon mashtrimet per vota te nenkryetarit te Bashkise se Ballshit.

Lexoni denoncimin e qytetarit dixhital! sb

Pershendetje doktor Berisha! Une jam nje qytetar nga Ballshi. Narkokryetari Qerim Ismailaj me premtoi per pune ne UKM nje jave perpara zgjedhjeve. Voten nuk ia dhash sepse e dija qe ishte nje genjeshter me bisht. Sot te gjithe qytetaret e Ballshit enden neper zyrat e Bashkise Mallakaster per punen “elektorale” te premtuar. Sot mesova se ne fillim ne 2020 ishin futur ne pune dy punonjese shtese ne kopshtet e Ballshit. Njera pjatalarese dhe njera sanitare. Si qytetar i them KAS dhe SPAK te hetoj mbi bashkine ketu”, shkruan Berisha në postimin e tij.


Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img