Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
1.5kmh
0 %
Mar
22 °
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
17 °
E martë, 19 Tetor, 2021
spot_img

Denoncimi i punonjëse së bankës: Jemi në rrezik, paratë CASH janë çerdhe mikrobesh dhe virusesh

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

47a066d5ec60477d3abe7d8003a08711

Ish-kryeministri Sali Berisha i bën thirrje Bankës së Shqipërisë të nisë me urgjencë dizinfektimin e monedhës, pasi është një burim i rrezikshëm infeksioni.

Ai ka publikuar në ‘Facebook’ një denoncim nga një punonjëse dixhitale, e cila deklaron se 5% të ditës kontak me cash-in.

Punonjësja thekson se në këtë mënyrë mund të rrezikojë edhe familjarët, konkretisht vjehrrin që e ka diabetik.

Ajo sugjeron dhënien e një urdhri nga organet përkatëse për vendosjen e një xhami të përkohshëm në arkë.

Denoncimi:

Pershendetje z.Sali Berisha!
Jam nje punonjese ne nje banke te nivelit te dyte.
Duke ditur se situata eshte kritike duke ditur se koronavirusi trametohet nepermjet peshtymes frymes kontaktit me duar puna jone nuk na ofron asnje mundesi as kushtet minimale per tu mbrojtur nga ky virus.
Une jam punonjese e arkes dhe kam 95% te dites kontakt me cash-in.
Pervecse mund te jem personalisht e rrezikuar rrezikoj edhe anetaret e tjere te familjes nder te cilet femijen dhe vjehrrin tim diabetik.
A mund te merren masa lidhur me kete ceshtje pasi sado mund te perdorim dezinfektante maska e doreza me duket serish e veshtire shmangia nga mosinfektimi.
Sugjerimi im do ishte minimumi dhenia e urdherit nga organet perkatese per vendosjen e nje xhami te perkohshem ne arke derisa situata te stabilizohet pasi na duhet te punojme ne stres e panik! Gjithsesi nuk eshte e drejte te punojme per sa kohe kryeministri thote se ka ndaluar cdo gje. Eperseris edhe njehere: CASH -I eshte cerdhe mikrobesh e virusesh! Jemi shume te rrezikuar ?.
Ju faleminderit!
Anonim ju lutem!


spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img