Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
76 %
2.6kmh
0 %
Mër
13 °
Enj
22 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
20 °
E mërkurë, 27 Tetor, 2021
spot_img

Denoncimi i PD: Shqiptarët shpenzuan 30 milionë euro për ilaçe gjatë pndemisë, qeveria nuk ka rimbursuar as 1% të vlerës

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Deputetja demokrate Jorida Tabaku ka denoncuar në rrjetet sociale menaxhimin që qeveria bëri gjatë pandemisë, duke marrë shembull rimbursimet që janë bërë për ilaçet.

Sipas saj, gjatë pandemisë shqiptarët kanë shpenzuar 30 milion euro për ilaçe, por qeveria ka rimbursuar vetëm 231 mijë, as 1% të vlerës së harxhuar.

Tabaku thotë se kjo tregon se qeveria politikën e përdor jo për t’u shërbyer qytetarëve, por për t’u pasuruar vetë.

“Shqiptarët kanë shpenzuar 30 mln euro për ilaçe dhe mjekime gjatë pandemisë ndërsa qeveria i ka rimbursuar qytetarëve vec 231 mijë euro.

As 1% e vlerës së harxhuar nuk ka shkuar për të ndihmuar qytetarët.

Fytyra e vërtetë e një qeveria që politikën nuk e përdor për ti shërbyer qytetarëve por tu pasuruar vete, të braktisur dhe në fatkeqësi!

Jemi vendi me varfërinë më të lartë në rajon, dhe me pagat më të ulëta. Kjo nuk mund të jetë manyra se si qeveriset vendi ynë”, shkruan Jorida Tabaku.

242866276 420678626088194 2443812892112772882 n
spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img