Tirana
light rain
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
69 %
3.1kmh
40 %
Sht
24 °
Die
26 °
Hën
26 °
Mar
22 °
Mër
28 °
E shtunë, 3 Qershor, 2023

Denoncimi i FORTË i gazetares: Gjoja për maskën, policët i ndalojnë gratë dhe vajzat për t’i marrë numrin e telefonit

Lajme të ngjashëm

Gazetarja shqiptare në Kosovë, Arta Avdiu ka bërë një denoncim të pazakontë, duke thënë se ka policë që shfrytëzojnë kontrollet ndaj masave të pandemisë për “përfitime seksuale”.

Sipas denoncimit të saj në Facebook, ka ndodhur shpesh që policë i ndalojnë gratë dhe vajzat për t’i marrë numrin e telefonit, dhe në momentin që ato nuk ia japin, vendosin t’i ndëshkojnë me gjobë.

“Një numer i madh i policëve në Ks, janë tu e keqpërdorë detyrën zyrtare për perfitime seksuale. Gratë dhe vajzat më shumë po i ndalojnë që të ua marrin nr e telit, sesa që ato kanë ba shkelje. Dhe ne momentin që ato nuk i përgjigjen, ata po i dënojnë.

Ky është problem shumë serioz, e që shteti duhet me reagu menjherë.

Këtë po e deklarojnë plot gra edhe vajza!”, shprehet gazetarja nga Kosova.


Më shumë