Tirana
clear sky
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
54 %
5.1kmh
0 %
Mër
11 °
Enj
14 °
Pre
15 °
Sht
12 °
Die
11 °
E mërkurë, 1 Dhjetor, 2021
spot_img

Denoncimi i dhëndrit të Berishës: George Soros do hapë pus nafte në Nartë, në Zonën e Mbrojtur! Ku është Prokuroria?

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Drejtuesi i Departamentit të Mjedisit në Partinë Demokratike, Jamarbër Malltezi ka denoncuar se brenda zonës së mbrojtur në Nartë, George Soros do të hapë një pus nafte.

Dhëndrri i ish-kryeministrit Sali Berisha ngre pyetjen se “Pse paguajmë për Agjensi të Zonave të Mbrojtura, kur këta japin leje për pus nafte brenda Zonës së Mbrojtur?”

Sipas tij çdo ligj që bie ndesh me interesat e Soros, është “nul”.

Postimi i plotë i Jamarbër Malltezit:

Kujtese: Pus Nafte per SOROS mu brenda Zones se Mbrojtur ne Narte!!! Del se Soros qenka pronar i kompanise se naftes prandaj dy ministra dhe 4 Agjensi shkelen ligjin ndersa Prokuroria ka ik ne drejtim te paditur. Cili nga mercenar-gazetaret e Soros e dha si lajm? U mcefen. Kush duhet te mbaje pergjegjesi per shkelje ligji?

Pse paguajme per Agjensi Zonave te Mbrojtura kur keta japin leje pus nafte brenda Zones se Mbrojtur? Pse na duhet Agjensia e Bregdetit? Po atehere beni nje amendim ligjor qe shkruan se “cdo ligj qe bie ndesh me interesat e Soros eshte nul”.Shtet i qelberisur nga Soros, ku mercenar-politikane te soros pozojne per ligje dhe ku mercenar-gazetaret e Soros bejne mender-habere.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img