Tirana
few clouds
10.3 ° C
10.3 °
10.3 °
66 %
2kmh
20 %
Enj
19 °
Pre
20 °
Sht
17 °
Die
21 °
Hën
22 °
E enjte, 13 Maj, 2021
spot_img

Denoncimi i Berishës: Vaksina “Sinovac” është e ndaluar në Kinë për pensionistët, në Shqipëri po fshihet data e skadencës së vaksinave që përdoren

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar mesazhin që i ka ardhur nga një mjek shqiptar që punon në Kinë.

Sipas tij, vaksina kineze është e ndaluar për pensionistët në Kinë, por u injektohet vetëm moshave nga 18 deri në 59 vjeç.

Ndërkohë Berisha thotë se qeveria po fsheh datën e skadencës së vakisnave që po përdoren në Shqipëri.

Postimi i plotë:

Breaking News!

Abuzim dhe mashtrim rrezikshem i Xhahilit te Surrelit dhe Ndrikull Hajnise me vaksinen kineze.

Protokolli i RP Kines percakton:

-vaksina u injektohet vetem moshave 18 deri 59 vjeç.

-Afati kohor midis dozes se pare dhe asaj te dyte duhet te jete 21 dite.

Ne RPK vaksina eshte e ndaluar per pensionistet.

Xhahili i Surrelit ka fshehur daten e skadences te vaksinave qe po perdoren ne Shqiperi.

Mjeku dixhital nga RP e Kines informon. sb

Pershendetje prof. Dr Berisha. Jame mjek ne nje spital te Pekinit .desha te ju informoj lidhur  me vaksinen Kineze eshte e percaktuar protokolli strikt nga prodhuesi kinez:

Vaksinohen vetem mosha 18 deri me 59 vjec,

si dhe distanca kohore midis injektimit te pare me te dyten eshte 21 dite! Jashte ketij afati vaksinimi eshte pa rezultat.

  Distributori turke nuk mundet te percaktojn protokollin e vaksines? 240 miljon pecionista ne Kine nuk kane filluar vaksinim sepse nuk lejohet perdorimi i kesaj vaksine tek pensionistet.Qeveria shqiptare nuk ka bere publike daten e skadimit te sasise se blere tek distributori turk i kesaj  vaksine.une po ju dergoj dhe nje kopje te protokollit kinez te perdorimit te vaksines.Ju uroj shendet e cdo te mire.

163759514 1870296823131216 6894528513235668747 n

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img