Tirana
clear sky
29.5 ° C
29.5 °
29.5 °
42 %
7.7kmh
0 %
Sht
28 °
Die
36 °
Hën
37 °
Mar
40 °
Mër
42 °
E shtunë, 24 Korrik, 2021

Denoncimi i Berishës: Shembet ura e ndërtuar në Vlorë në vitin 2016, u ndërtua për të kaluar ujësjellësin në një lagje të Drashovicës

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

38c0c7e280b5094a0bc9fa517e8a0606

Ish-kryeministri Sali Bersiha ka denoncuar shembjen e urës s ëDrashovicës, e ndërtuar në vitin 2016, e cila tashmë është është tërësisht jashtë funksionit.

Kjo urë u ndërtua 5 vite më parë për të kaluar tubacionin e ujësjellësit dhe për t’a lidhur me lagjen Paramillo të fshatit Drashovicë.

“Shembet ne Vlore ura e ndertuar ne vitin 2016.

Per narkodeputetin e Vlores fajin e ka Saliu!!

Lexoni postimin e tij dhe shikoni foton e ures se shembur! sb

Fajin e ka Saliu!/ Shembet ura në Vlorë/ Sinaj: Ky është modeli i punës që ofron opozita

Edhe pse kanë 7 vite në krye të vendit me pushtet absolut prap për çdo të keqe fajin e ka Saliu!

Që pas Shqipërisë komuniste, partia Socialiste (Rilindje) është e vetmja parti që zotëron një pushtet absolut, vendimet i mer vetë, zbatimet i bën po vetë! Ama kur diçka nuk shkon mirë dihet ‘fajin e ka Saliu’ dhe jeta vazhdon normalisht!

Deputeti i Partisë Socialiste të Qarkut të Vlorës, Vullnet Sinaj.

Permes një postimi në rrjetin social facebook, deputeti Sinaj deklaron se ky është modeli i punës që ofron opozita!

“Ura që u ndërtua për ujësjellësin e Drashovicës dhe që lidh lagjen e Paramillosë u shemb sot, duke lënë banorët e Drashovicës pa ujë. Kjo vepër e përuruar gjatë qeverisjes vendore të Partisë Demokratike u nda përgjysëm duke ofruar simbolikën e vizionit opozitar për qeverisjen e vendit”, shkruan Sinaj.

Ura u ndërtua në vitin 2016 për të kaluar tubacionin e ujësjellësit dhe për t’a lidhur me lagjen Paramillo të fshatit.

Ura është plotësisht jashtë funksionit dhe tregon sesi bashkia që drejtohej nga e djathta nuk garantoi investimet në zone”, shkruan Berisha.

Kujtojmë se ditën e sotme nga prurjet e lumit Mat ka dalë jashtë funksionit Ura e Zogut, e ndërtuar në vitin 1927, e cila është edhe monument kulture e mbrojtur nga shteti.

Më shumë

spot_img
spot_img