Tirana
broken clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
55 %
1.5kmh
75 %
Sht
15 °
Die
19 °
Hën
20 °
Mar
21 °
Mër
21 °
E shtunë, 16 Tetor, 2021
spot_img

Denoncimi: Fëmijët me autizëm pa shërbim dentar (VIDEO)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Zamira Hasa, nëna e një fëmije autik ka denoncuar sot në emisioni “STOP” mungesën e shërbimit dentar në spitalet shtetërore për fëmijën e saj 12-vjeç.

Nëna e fëmijës ka treguar, se e përcollën nga një derë në tjetrën në shërbimin dentar të Tiranës dhe QSUT, por askush nuk e ka pranuar apo më e pakta ta orjentonin në vendin e duhur.

Pas interesimit nga ana e emisionit “STOP” pranë institucioneve është mësuar se në QSUT nuk ofrohet mbushje e dhëmbëve, por vetëm heqje ose operim dhe kto dy shërbime vetëm çdo të premte, kjo ofrohet për fëmijët me autizëm.

Është dashur ndërhyrja e një klinike private dhe fondacionit “Fëmijët Shqiptarë”, për të mundësuar mjekimin e fëmijës. 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img