Tirana
clear sky
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
87 %
1.5kmh
0 %
Enj
22 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
20 °
Hën
17 °
E enjte, 28 Tetor, 2021
spot_img

Dënohet me burg për korrupsion ish-presidenti

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ish-presidenti i Malit të Zi është dënuar me 22 muaj burg për korrupsion.

Mësohet se Svetozar Maroviç, 62 vjeç ka bashkëpunuar e prokurorët dhe ka pranuar fajin dhe kjo cilësohet si ngjarje e rrallë në ish Jugosllavi.

Maroviç, ishte president i Malit të Zi gjithashtu do të kthejë shumën 1,1 milionë euro që ai i përfitoi nëpërmjet marrëveshjeve ilegale të ndërtimit përgjatë bregdetit Adriatik.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img