Tirana
broken clouds
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
67 %
1.5kmh
75 %
Enj
12 °
Pre
14 °
Sht
15 °
Die
12 °
Hën
15 °
E enjte, 1 Dhjetor, 2022

Dënohet me 3 vite burg Menduh Thaçi

spot_img

Lajme të ngjashëm

Gjykata Penale në Shkup ka dënuar me tre vite e dy muaj burg kreun e PDSH-së, Menduh Thaçi.

 

Po ashtu, me tre vite burg është dënuar edhe ish-kreu i DSK-së, Shasho Mijallkov, ndërsa ish anëtarin e KZHS-së Bedredin Ibrahimi me 4 vite e gjashtë muaj burg.

Ky është aktvendimi për rastin “Titanik 2”, ka të bëjë për parregullsi zgjedhore të zgjedhjeve lokale të vitit 2013.

Sipas aktakuzës së PSP-së, Mijallkov si drejtor i DSK-së dhe anëtar i Komitetit Ekzekutiv të OBRM-PDUKM-së ka shfrytëzuar ndikimin e tij real dhe përmes Menduh Thaçit ka dakorduar të miratohen ankesat për rivotimin në tre vendvotime në Strumicë në zgjedhjet lokale 2013.

Më shumë
spot_img
spot_img