Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
73 %
1kmh
0 %
Enj
38 °
Pre
38 °
Sht
35 °
Die
34 °
Hën
28 °
E enjte, 24 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Dënimi me burgim të përjetshëm për “kasapin e Bosnjes”, reagon Balla: Drejtësia vonon por nuk harron

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ditën e sotme Gjykata britanike ka lënë në fuqi vendimin e Gjykatës së Hagës për ish-gjeneralin serb Ratko Mlladiç, i cili është i dënuar me “burgim të përjetshëm”.

Mlladiç njihet edhe si “kasapi i Bosnjes”, pasi akuzohet për vdekjen e mijërave burrave dhe fëmijëve myslimanë. Pas këtij vendimi ka reaguar edhe Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste, Taulant Balla, i cili shkruan se “drejtësia vonon por nuk harron”.

“DREJTËSIA VONON POR NUK HARRON

Burgim të përjetshëm për kasapin e Ballkanit Ratko Mladiç, i cili është fajtor për gjenocid, vrasje e krime lufte në Srebrenicë gjatë luftës së Bosnjes si dhe për rrethimin e Sarajevës ku u vranë 10 mijë qytetarë”, shkruan Balla.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img