Tirana
clear sky
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
93 %
0.5kmh
0 %
Mër
21 °
Enj
22 °
Pre
23 °
Sht
22 °
Die
21 °
E mërkurë, 27 Tetor, 2021
spot_img

Dënimi i Ratko Mlladiç, reagon opozita serbe

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kreu i Lëvizjes Opozitare në Serbi, Dveri, Bosko Obranoviç ka reaguar në lidhje me dënimin me burgim të përjetshëm nga gjykata e Hagës, për gjeneralin Ratko Mlladiç.

Obranoviç i ka hedhur poshtë të gjitha vendimet e tribunalit të Hagës. Kreu i opozits serbe është shprehur se vendimi ishte i paligjshëm dhe e ka quajtur gjeneralin Mlladiç si hero.

Më tej ai ka deklaruar se vendimi i gjykatës ishte anti Serbi. 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img