Tirana
clear sky
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
93 %
0.5kmh
0 %
Mër
21 °
Enj
22 °
Pre
23 °
Sht
22 °
Die
21 °
E mërkurë, 27 Tetor, 2021
spot_img

Dënimi i Mlladiç, Bushati: U deshën 20 vjet që drejtësia të vihet në vend

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ministri i Evropës dhe Punët e Jashtme Ditmir Bushati ka reaguar pas dënimit me burgim të përjetshëm për krime lufte të komandantit të forcave serbe të Bosnjes, Ratko Mlladiç.

Bushati shkruan se u deshën 20 vjet që drejtësia të vihet në vend. Dënimi u dha sot nga Gjykata e Hagës.

“Vendimi i Hagës për nënat, gratë, motrat dhe bijat e 8 mijë burrave. U deshën 20 vjet që drejtësia të vihet në vend. Ky është një “çlirim”, sado i vogël krahasuar me dhimbjen e shkaktuar në #Srebrenicë”, shkruan ministri Bushati.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img