Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
34 %
6.7kmh
0 %
Hën
17 °
Mar
20 °
Mër
20 °
Enj
21 °
Pre
21 °
E hënë, 25 Tetor, 2021
spot_img

Denaj ‘ul tonet’ me presidentin Meta: Besoj se do të gjejmë gjuhën e përbashkët për projektin në Vlorë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

9d1d02787988cfa251ba062215507c05

Ministrja e Financave, Anila Denaj ka folur nga Vlora për problemet e ngritura mbi financimin e projektit të rrugës Vlorë-Orikum dhe atë të rrugës së lumit të Vlorës.

Ajo ishte në një takim me drejtuesit e institucioneve lokale të Vlorës në prezantimin e nismës për fiskalizimin e bizneseve.

Gjatë fjalës së saj, Denaj tha se akuzave të Presidentit i është përgjigjur juridikisht dhe se beson se do të gjejnë gjuhën e përbashkët me Metën.

Dedaj u shpreh gjithashtu “Ne kemi rënë dakord për financat për huan, ndaj nuk janë ngritur grupe negociatorësh”, pasi është pikërisht mungesa e grupit negociator që presidenti Meta nuk ka qenë dakord për marrjen e një huaje tjetër.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img