Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
54 %
2.1kmh
0 %
Enj
40 °
Pre
39 °
Sht
39 °
Die
42 °
Hën
35 °
E enjte, 29 Korrik, 2021

Dëmtohen kabllot, OSHEE jep njoftim për qytetarët: Kanë mbetur pa drita këto 6 zona në Tiranë, po punohet për riparimin

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

9ef0fd8818feb88ac9bb7a8ccb723de1

Sot në mbrëmje është dëmtuar kablli i tensionit të mesëm dhe si pasojë kanë mbetur pa energji elektrike 16 kabina.

Kështu OSHEE njofton se kanë mbetur pa drita disa zona në Tiranë, ndërsa po punohet për riparimin e dëmit.

Njoftim për abonentët Tiranë

Për shkak të dëmtimit të kabllit të tensionit të mesëm të fiderit A11 Nst Rajonal, sot në mbrëmje kanë mbetur pa energji elektrike 16 kabina duke lënë pa energji këto zona në Tiranë:

Rruga “Tasim Shehu”, zona në fund të rrugës “5 maji”, zona pranë shkollës “Ardian Klosi”, rruga ” Pavllo Pavlli” , Bregu i Lumit , rruga “Myslym Keta”. Grupet e avarisë së OSSH njësia 2 Tiranë janë në terren dhe po punojnë për riparimin e defektit dhe rikthimin e energjisë sa më shpejt tek të gjithë abonentët

Më shumë

spot_img
spot_img