Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
37 %
0.5kmh
0 %
Enj
18 °
Pre
21 °
Sht
21 °
Die
20 °
Hën
15 °
E enjte, 28 Tetor, 2021
spot_img

Dëmtimet nga tërmetet, Bashkia e Tiranës akordon fondin 1 milionë dollarë për banorët e prekur

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

3bbe28d5976ccb16f7f130db45764a98

Bashkia e Tiranës akordoi fondin prej 1 milionë $ që do të shkojë në ndihmë të banorëve të kryeqytetit të dëmtuar nga tërmetet e ditës së djeshme.

Vendimi u mor në mbledhjen e sotshme të Shtabit të Emergjencës së kryeqytetit. Këshilli Bashkiak miratoi dhe vënien në zbatim të Fondit të Emergjencës.

Nga goditjet e tërmeteve, në Tiranë janë dëmtuar 500 banesa, ku 35 prej tyre janë bërë të pabanueshme.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img