Tirana
clear sky
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
38 %
4.1kmh
0 %
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
3 °
Mar
4 °
Mër
6 °
E shtunë, 22 Janar, 2022

Demokratët propozojnë 1 minutë heshtje për viktimat e Covid, pranohet nga Nikolla dhe gjithë deputetët qëndrojnë në këmbë

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kuvendi i Shqipërisë ka mbajtur sot 1 minutë heshtje për viktimat e pandemisë së Covid-19 në Shqipëri. Propozimi është bërë nga deputeti i PD Tritan Shehu dhe është pranuar nga kryetarja e Parlamentit Lindita Nikolla.

“Unë propozoj në mënyrë shumë njerëzore, shumë solidare, të mbajmë 1 minutë heshtje për mijëra viktimat e covid në Shqipëri, për 50 mjekët e vdekur në Shqipëri nga Covidi”, tha ndër të tjera Tritan Shehu.

Të gjithë deputetët u ngritën nga karriget për nder të viktimave të Covid në Shqipëri. Sot, Kuvendi ka nisur një seancë plenare maratonë për votëbesimin e qeverisë së re dhe programin e PS për 4 vitet e ardhshme.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img