Tirana
clear sky
18 ° C
18 °
18 °
82 %
1kmh
0 %
Mar
26 °
Mër
20 °
Enj
20 °
Pre
21 °
Sht
19 °
E martë, 11 Maj, 2021
spot_img

Demokratët kërkuan largimin, PD Shkodër “i qëndron besnik” Bashës: Ecim përpara me ty. Nuk do të ndalemi derisa…

spot_img

Lajme të ngjashëm

Partia Demokratike Dega Shkodër, ka deklaruar se fitorja e PD-së në këtë qytet nuk diskutohet, ndërsa shtoi se përballë kishin forca të errëta të krimit të organizuar.

Kryetari i PD në këtë qark, Xhevdet Amuli në një deklaratë për mediet shprehu mbështetjen e tij për kreun e Partisë demokratike Lulzim Basha.

Ai shtoi se kjo forcë politike nuk do të ndalet këtu, por sipas tij do të vijojë me çrrënjosjen e sistemit të instaluar për t’i rikthyer shpresën shqiptarëve.

“Vullneti juaj konfirmoi se forcë të parë me diference të madhe me kundërshtarin, doli PD. Kush më mirë se ju e di që kjo e jona ishte një fitore që nuk diskutohej, por para kishim forcat e errëta të krimit të organizuar, strukturat e sofistikuara të shitblerjes së votës. Por Shkodra si çdo herë tjetër qëndroi e palëkundur dhe doli faqebardhë. Numri i lartë i votave të pavlefshme tregon se mashtrimi i PS dhe aleatëvë të saj në krim. Misioni ynë dhe i kryetarit Basha nuk ndalet këtu, por vazhdon deri në ç”rrënjosjen e sistemit të instaluar dhe rikthimin e shpresës për shqiptarët. Ecim përpara me Lulzim Bashën”, thuhet në deklaratën e PD Shkodër.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img