Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

Rajoni

Demarkacioni, tensione në Kuvendin e Kosovës, hidhet gaz lotsjellës

Shkruar nga Newsbomb

Kuvendi me gaz lotsjellës

Pak minuta pas nisjes së seancës plenare në Kuvendin e Kosovës, ku pritej miratimi marrëveshjes së Demarkacionit me Malin e Zi është hedhur gaz lotsjellës.

Ishin 2 deputetë të Lëvizjes Vetëvendosje Xhelal Sveçla dhe Fitore Pacolli ishin ata që hodhën gazin lotsjellës në momentin kur pritej votimi për demarkacion.

Nga salla e Kuvendit janë larguar të gjithë deputetët, ndërkohë që seanca pritet të vazhdojë pas largimit të tymit.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese