Tirana
broken clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
72 %
5.1kmh
75 %
Die
15 °
Hën
13 °
Mar
8 °
Mër
10 °
Enj
13 °
E diel, 28 Nëntor, 2021
spot_img

Delja lind krijesën e ÇUDITSHME pa buzë dhe pa vrima në hundë, banorët ngelën me gojë hapur

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

eabd8fcfd4eed893b5a042edd05d2614

Banorët e qytetit Alasehir në Turqi ngelën të habitur kur panë lindjen e një qëngji me pamje të çuditshme nga delja.

Sipas mediave lokale, qëngji nuk kishte pjesën e buzëve të sipërme dhe nuk kishte as vrima hunde.

Kjo e bëntë pamjen e tij shumë ndryshe nga dy qëngjat e tjerë të lindur. Sytë e tij janë shumë pranë me njëri-tjetrin dhe hunda ka një formë jo normale.

126478550_673209050044658_7781800328181327411_n.jpg

Fermeri shprehet se i porsalinduri kishte shumë vështirësi të ushqehej dhe të merrte frymë dhe mundi të mbijetonte vetëm 2 ditë.

Një vetëriner i zonës tregoi për mediat se ky lloj deformimi ndodh për arsyen e mosndërrimit të dashit pasi ata duhet të ndërrohen të paktën 1 herë në 2 vjet.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img