Tirana
broken clouds
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
2.6kmh
75 %
Hën
12 °
Mar
9 °
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
15 °
E hënë, 29 Nëntor, 2021
spot_img

Delfini ngec buzë detit në Divjakë, një qytetar e shpëton (Foto)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një delfin ka ngecur në cektinë në Plazhin e Divjakës, por fatmirësisht është shpëtuar nga një person që ndodhej aty pranë.Qytetari në fotografi, që besohet se ishe duke shëtitur me familjen e tij buzë detit, e ka vënë re delfinin dhe ka vendosur ta rikthejë në thellësi të ujërave, ku sipas tij, është larguar. Numri i Delfinëve në ujërat e detit Jon dhe Adriatik është rritur ndjeshëm vitet e fundit, po ashtu janë vënë re edhe specie të tjera të rralla si peshkaqenë e breshka uji.

 

 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img