Tirana
broken clouds
16 ° C
16 °
16 °
82 %
1kmh
75 %
Sht
15 °
Die
20 °
Hën
24 °
Mar
24 °
Mër
18 °
E shtunë, 15 Maj, 2021
spot_img

Delegacioni i “VATRËS” i bashkohet Lulzim Bashës në takim elektoral në Durrës: Jemi apolitikë, urojmë që Shqipëria ta fitojë betejën e 25 prillit

spot_img

Lajme të ngjashëm

Delegacioni i Shoqatës “Vatra” i ëhstë bashkuar një takimi të opozitës në Durrës, ku janë takuar me kreun e PD Lulzim Basha. Nisur nga ngjarjet e fundit në vende, e sidomos nga ajo në Elbasan, “Vatra” ka bërë thirrje që të hiqet dorë nga gjuha e urrejtjes dhe shit-blerja e votës.

Gazetari Dalip Greca paqyron takimin e Shoqatës me Lulzim Bashën. Kreu i saj, Elmi Berisha i ka thënë Bashës se edhe pse “Vatra” është apolitike që në themelimin e saj, “në momente deçizive kur Kombi është i rrezikuar nga zhbërja, me politikën e saj Kombëtare, Vatra ka shpëtuar Shqipërinë”.

Ndërkohë, Lulzim Basha ka falenderuar “Vatrën” që i është bashkuar takimit elektoral të PD.

“Dua ta nis sot duke falenderuar miqtë e veçantë që na janë bashkuar në këtë manifestim vullneti për këtë demokraci, për shtetin e së drejtës, për liri, për të drejtat e njeriut, kryesinë e shoqatës atdhetare shqiptaro-amerikane Vatra”, ka thënë Basha ndër të tjera.  

Screenshot 1 50
Screenshot 2 51

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img