Tirana
overcast clouds
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
71 %
2.6kmh
90 %
Sht
11 °
Die
12 °
Hën
11 °
Mar
9 °
Mër
10 °
E shtunë, 4 Dhjetor, 2021
spot_img

Delegacioni i OSBE takime në KQZ, për zhvillimet paszgjedhore në Shqipëri dhe zgjedhjet e tjera

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Delegacioni i OSBE i kryesuar nga ambasdori Luigi Soreca, ka zhvilluar një takim sot në KQZ me kryekomisionerin Ilirjan Celibashi, për zhvillimet paszgjedhore në vendin tonë, si dhe për përgatitjen e zgjedhjeve të ardhshme.

Gjithashtu, është diskutuar dhe për zbatimin e rekomandimeve të OSBE/ODIHR.

“Shkëmbim shumë në kohë i organizuar nga OSBE me KQZ, Kryekomisionerin Ilirjan Celibashi, mbi zhvillimet paszgjedhore dhe prioritetet për punën e ardhshme. Bashkimi Evropian vazhdon të thërrasë të gjithë aktorëve përgjegjës për zbatimin e plotë të rekomandimet e OSBE/ODIHR dhe për të mbështetur punën e KQZ për forcimin e mëtejshëm të procesit zgjedhor të Shqipërisë”, shkruan Soreca.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img